טיפים מהירים בבישול ובמטבח

4 באפריל 2021

טיפים מהירים בבישול ובמטבח

  1. אם נשפך לך מדי הרבה סוכר בסלט שאת מתבלת, הוסיפי חומץ או מיץ לימון כדי למתן את המתיקות.
  2. המרק או הגולש מלוח מדי? הוסיפי עוד תפוחי אדמה. הם סופגים את המליחות. 
  3. עיסת העוגה עולה על גדותיה של התבנית בעת האפיה? סימן שמילאת את התבנית יותר משלושת רבעי מגובהה או שהכנסת לתערובת יותר מדי אבקת אפייה. העבירי בעזרת מצקת קטנה חלק מהתכולה לתבנית נוספת או הוסיפי 'חומות' מנייר פרגמנט שחתכת לשלוש רצועות ארוכות ושימי לכל אורך הדפנות מבפנים, אם זה לפני האפייה. זכרי לדייק בפעם הבאה.
  4. המרק שהכנת יצא שומני מדי? קררי במקרר במשך הלילה והורידי את השומן שנקרש. אם את צריכה להגיש את המרק מיד, זרקי מספר קוביות קרח לסיר המרק. השומן ייקרש ויתלכד סביב הקרח. הוציאי את השומן הקרוש וכך תוכלי להגיש מרק טרי  ודל שומן.
  5. אם יש ריח של בצל או שום בידייך, נטרלי אותו ע"י שפשוף ידייך באחד הדברים הבאים:  מיץ לימון, מלח גס, אבקת אפייה או על משטח נירוסטה.
  6. רוצה לשמור על כיריים נקיות אך המרק נוטה לגלוש? מרחי את שולי הסיר (בצד הפנימי שלו) בשכבה דקה של מרגרינה. כשהמרק יתחיל לרתוח, הוא לא יצליח לעבור את "הגבול" השומני ששמת לו!
  7. והטיפ החשוב ביותר – תפילה לריבון העולמים בעת עבודתך במטבח. זכרי את תפקידך הנחוץ כבונה בית של רוחניות על ידי ההכנות הגשמיות. בקשי שכל תבשילייך יהיו ערבים לחיך המשפחה. 

דילים מצוינים של מינדי רפלוביץ מבית מתבשל פה משהו:
לחלות, לחמניות ופיצה כמו מהחנות לחצי כאן
למנות ראשונות מופלאות לאירועים ויום-יום מבצק פילו ובצק רבוך לחצי כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *